Legalaidın hüquqşunasları sizə immiqrasiya və vətəndaşlıq hüquqlarının bütün aspektlərində kömək edə bilərlər. Komandamız Azərbaycanda fəaliyyət göstərən və ya yaradılan yerli və transmilli korporasiyalar kimi ayrı-ayrı şəxslərin də maraqlarını təmsil edə bilər.
Xidmətlərimizə aşağıdakılar daxildir:
- şirkətin miqrasiya hüququ sahəsində fəaliyyətinə universal hüquqi dəstək;
- İş icazəsi, xarici işçilərin cəlb edilməsi və istifadəsi üçün icazə sənədləri, iş icazələrinin yenilənməsi kimi bütün zəruri sənədlərin alınması;
- bir xarici işçi ilə bir azərbaycanlı işçi arasında kvotaların alınması prosedurunu müşayiət etmək;
- müvəqqəti yaşayış icazəsinin verilməsi
- Azərbaycan ərazisində xarici vətəndaşların qeydiyyatı prosedurunun dəstəklənməsi;
- xarici vətəndaşları işə götürərkən dövlət orqanlarının işinə uyğun olaraq qanunla nəzərdə tutulmuş bütün lazımi sənədlərin çatdırılmasını təmin etmək;

The Lawyers of Legalaid can provide assistance in all aspects of immigration and nationality law. Our team and Citizenship Consultants, are able to represent individuals as well as domestic and multi-national corporations already operating, or establishing, within Azerbaijan.
Our services include the following:
- comprehensive legal support for the company’s activities in migration law;
- obtaining all necessary documents such as work permits, permits to hire and employ foreign workers, renewal / extension of work permits;
- support for the procedure for foreign worker quoting by the Azerbaijanian employer
- execution of temporary stay / temporary residence permits;
- support for procedures for registration of foreign citizens on the territory of Azerbaijan;
- ensuring the submission of all necessary documents required by law to the relevant state bodies when accepting foreign citizens for work;