Legalaidın hüquqşunasları sizə immiqrasiya və vətəndaşlıq hüquqlarının bütün aspektlərində kömək edə bilərlər. Komandamız Azərbaycanda fəaliyyət göstərən və ya yaradılan yerli və transmilli korporasiyalar kimi ayrı-ayrı şəxslərin də maraqlarını təmsil edə bilər.
Xidmətlərimizə aşağıdakılar daxildir:
- şirkətin miqrasiya hüququ sahəsində fəaliyyətinə universal hüquqi dəstək;
- İş icazəsi, xarici işçilərin cəlb edilməsi və istifadəsi üçün icazə sənədləri, iş icazələrinin yenilənməsi kimi bütün zəruri sənədlərin alınması;
- bir xarici işçi ilə bir azərbaycanlı işçi arasında kvotaların alınması prosedurunu müşayiət etmək;
- müvəqqəti yaşayış icazəsinin verilməsi
- Azərbaycan ərazisində xarici vətəndaşların qeydiyyatı prosedurunun dəstəklənməsi;
- xarici vətəndaşları işə götürərkən dövlət orqanlarının işinə uyğun olaraq qanunla nəzərdə tutulmuş bütün lazımi sənədlərin çatdırılmasını təmin etmək;

Адвокаты Legalaid могут оказать помощь по всем аспектам законодательства об иммиграции и гражданстве. Наша команда может представлять интересы физических лиц, а также отечественных и многонациональных корпораций, уже действующих или создающих в Азербайджане.
Наши услуги включают в себя следующее:
- всестороннее юридическое сопровождение деятельности компании в сфере миграционного права;
- получение всех необходимых документов, таких как разрешения на работу, разрешения на привлечение и использование иностранных работников, продление разрешений на работу;
- сопровождение процедуры квотирования иностранных работников азербайджанским работодателем;
- оформление разрешения на временное проживание
- сопровождение процедур регистрации иностранных граждан на территории Азербайджана;
- обеспечение подачи всех необходимых документов, требуемых законодательством, в соответствующие государственные органы при приеме на работу иностранных граждан;