Kimsə sizin fikirlərinizi, markanızı, şüarlarınızı, məhsullarınızı və ya xidmətlərinizi kopyalayırsa, bu, nüfuzunuza və qazancıniza ciddi zərər verə bilər. Sizin hər hansı bir aktiviniz kimi, əqli mülkiyyətiniz (İP) idarə olunmalı, qorunmalı və inkişaf etdirilməlidir. Doğru hüquqi dəstək işinizi çox böyük bir dəyişiklik edə bilər və İP mütəxəssislərimiz sizə kömək edə bilər:
- Xüsusi hüquqların patentləşdirilmiş ixtiraya verilməsinə dair müqavilələrin hazırlanması, təhlili və qeydiyyatı, ticarət nişanına ərizə verilməsi, lisenziya müqavilələri, franchise müqavilələri.
- Azərbaycanda patent sahibi ilə xarici şirkət arasında Azərbaycanda və xaricdə patentləşdirilmiş məhsulların istehsalı üçün lisenziya müqaviləsinin hazırlanması və onların Azərbaycan Respublikası Əqli Mülkiyyət Agentliyində qeydiyyata alınması üçün hüquqi dəstək.
- Bir ixtiraya patent almaq üçün ərizəyə baxılması proseduru ilə bağlı bütün məsələlərə Əqli Mülkiyyət Agentliyində bir müraciətin hüquqi dəstəyi.
- Müəllif hüquqları və əlaqəli hüquqların ötürülməsi haqqında müqavilələrin layihələrinin hazırlanması

If someone steals your intellectual property – copies your ideas, brand, slogans, products or services – it can seriously damage your reputation and profits. Just like any asset you own, your intellectual property (IP) needs to be managed, protected and developed. The right legal support can make a huge difference to your business and our IP experts can help with:
- Preparation, analysis and registration of contracts for the transfer of exclusive rights to a patented invention, assignment of an application for a trademark, license agreements, franchising agreements.
- Preparation of a license agreement for the production of patented products in Azerbaijan and abroad between the Azerbaijan patent owner and a foreign company and legal support for their registration with the Intellectual Property Agency of the Republic of Azerbaijan.
- Legal support of the application with the Intellectual Property Agency ,s on all matters pertaining to the procedure for the examination of an application for a patent for an invention.