Kimsə sizin fikirlərinizi, markanızı, şüarlarınızı, məhsullarınızı və ya xidmətlərinizi kopyalayırsa, bu, nüfuzunuza və qazancıniza ciddi zərər verə bilər. Sizin hər hansı bir aktiviniz kimi, əqli mülkiyyətiniz (İP) idarə olunmalı, qorunmalı və inkişaf etdirilməlidir. Doğru hüquqi dəstək işinizi çox böyük bir dəyişiklik edə bilər və İP mütəxəssislərimiz sizə kömək edə bilər:
- Xüsusi hüquqların patentləşdirilmiş ixtiraya verilməsinə dair müqavilələrin hazırlanması, təhlili və qeydiyyatı, ticarət nişanına ərizə verilməsi, lisenziya müqavilələri, franchise müqavilələri.
- Azərbaycanda patent sahibi ilə xarici şirkət arasında Azərbaycanda və xaricdə patentləşdirilmiş məhsulların istehsalı üçün lisenziya müqaviləsinin hazırlanması və onların Azərbaycan Respublikası Əqli Mülkiyyət Agentliyində qeydiyyata alınması üçün hüquqi dəstək.
- Bir ixtiraya patent almaq üçün ərizəyə baxılması proseduru ilə bağlı bütün məsələlərə Əqli Mülkiyyət Agentliyində bir müraciətin hüquqi dəstəyi.
- Müəllif hüquqları və əlaqəli hüquqların ötürülməsi haqqında müqavilələrin layihələrinin hazırlanması

Если кто-то скопирует ваши идеи, бренд, слоганы, продукты или услуги - это может серьезно повредить вашей репутации и прибыли. Как и любой ваш актив, ваша интеллектуальная собственность (ИС) должна управляться, защищаться и развиваться. Правильная юридическая поддержка может иметь огромное значение для вашего бизнеса, и наши эксперты в области ИС могут помочь с:
- Подготовка, анализ и регистрация договоров о передаче исключительных прав на запатентованное изобретение, уступка заявки на товарный знак, лицензионных соглашений, договоров франчайзинга.
- Подготовка лицензионного соглашения на производство запатентованной продукции в Азербайджане и за рубежом между владельцем патента в Азербайджане и иностранной компанией и юридическое сопровождение их регистрации в Агентстве интеллектуальной собственности Азербайджанской Республики.
- Юридическое сопровождение заявки в Агентстве интеллектуальной собственности по всем вопросам, касающимся процедуры экспертизы заявки на патент на изобретение.